A. Listem (0)

7 ZEYTİN 1 İNCİR DİYETİ NEDİR?

heading_title

Birçok kişi 7 zeytin 1 incir diyetini duymamış olabilir. 7 zeytin 1 incir diyeti uzun yıllardan beri uygulanan ve sonuçları oldukça başarılı olan bir diyet türüdür. Eğer hızlı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız bu diyeti önerebiliriz. Bu diyeti uygulamak için 21 gün sabretmeniz gerekir. Diyet adından da anlaşılacağı üzere yalnızca yedi zeytin ve bir incirle gerçekleşmektedir. Her gün uyumadan önce ve uykudan sonra önce yedi zeytini hemen ardından bir inciri yiyeceksiniz. Niye bu zamanlar diye düşünüyorsanız bu zamanlar vücudun en verimli olduğu zamanlardır. 21 gün boyunca bu şekilde beslenin ve gün içerisinde bolca su tüketin. Aynı zamanda zeytinin tuzsuz olmasına da dikkat ediniz. İşte 7 zeytin 1 incir diyetinin faydaları;

·         Vücudu fazlalıklardan arındırır. Ödem varsa ödemi atar aynı zamanda yağ yakımını hızlandırır. Şişkinlik gibi sorunlardan dolayı sıkıntı yaşıyorsanız da bu sorunlardan kurtulmanızda faydalı olacaktır.

·         Cilt lekesi, saç sağlığı gibi sorunlar yaşıyorsanız da bu tarz sorunlara da iyi geldiğini kısa bir süre içinde göreceksiniz.

·         Zayıflamak için de oldukça başarılı olan 7 zeytin 1 inciri yalnızca 7 zeytin 1 incir diyeti yaparken değil diğer zamanlarda da yediğiniz takdirde gün içinde çok daha az acıktığınızı göreceksiniz.

·         Kişiye enerji verip solunum yolu hastalıklarına dahi iyi geldiği bilinmektedir.

Yani 7 zeytin 1 incir diyeti zayıflamanın yanı sıra insan vücudu dostu olan bir diyet türüdür. 21 gün boyunca bu diyeti uyguladığınız takdirde 3 hafta gibi kısa bir sürede ciddi bir zayıflamayla karşı karşıya kaldığınızı görmüş olacaksınız. Aynı zamanda piyasada 7 zeytin 1 incir çayı gibi ürünler satılmaktadır. Bu ürünleri tercih etmeyin doğal bir şekilde bu besinleri tüketmeniz çok daha faydalı olacaktır.

7 zeytin 1 incir diyetinin bilinen herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Fakat bu diyeti 21 günden fazla uzatmamanızı öneririz. Aradan belirli bir zaman geçtikten sonra diyeti tekrar uygulayabilirsiniz. Yalnızca şeker ve tansiyon hastalığı gibi sağlık problemleriniz varsa bu diyeti tavsiye etmeyiz.