A. Listem (0)

GÖBEK ERİTME DİYETİ

heading_title

Yürüyüş yapmanın bölgesel incelmeye katkısı olduğuna daha önce değinmiştik. Göbek bölgesindeki yağları azaltabilmek için bol su içerek destekte bulunabilirsiniz. Göbek eritme diyeti başlamadan önce hangi vüut tipine sahip olduğunuzu tespit etmeli ve planı ona göre şekillendirmelisiniz. Kalıtsal olarak bize miras kalan göbek bölgesi yağlanmaları farklı hastalıklara zemin hazırladığı için hafife alınmamalıdır.

Egzersiz yetersizliği ve düzensiz beslenme gibi unsurlar ile yerleşen göbek yağları, bir daha gitmemek üzere bedene işlenir. Peki göbek eritme diyeti içeriğinde neler yapmak gerekir? Günlük 3 ana öğün, 3 de ara öğün ile sık sık ve az az yeme alışkanlığı oturtulmalı. Su tüketimi 3 litreden aşağı indirilmemeli ve aralıklı oruç sistemi de denenmelidir. Ay döngü değişimlerinde detoks uygulamaları da göbek yağlarının eritilmesinde etkilidir. Düzenli yürüyüş ve sabit tempolu koşular göbek yağlarının en büyük düşmanıdır. Kardiyo egzersizleri ile de desteklenen programlar ile en hızlı sonuca ulaşabilirsiniz. Öğün atlamadan güne yayılan beslenme programı ile doğru sindirimi elde edebilirsiniz. Sabahları uyandığınızda ılık su ile elma sirkesi içerek metabolizmanızı uyarabilirsiniz.

Lifli gıdalar, elma sirkesi, yeşil çay, kahve, zerdeçal gibi ürünler sizin bölgesel zayıflamada yol arkadaşınız olacaktır. Bunlarla bir an önce tanışıp yardımlaşmaya başlamalısınız. Göbek eritme diyeti içine dahil edilmesi gereken her gıda ve egzersizi deneyerek doğru sonuca ulaşabilirsiniz. Arada kaçtığınız her basamağın sizi geri götüreceğini unutmamak gerekir.