A. Listem (0)

DETOKS MU DİYET Mİ?

heading_title

Kilo verme yolunda farklı farklı yöntemler denemekteyiz. Bu açıdan bakınca insanlarda bir şüphe uyandıran Detoks mu? Diyet mi? Konusu üzerine sizler için araştırma yaptık.

Detoks yapmanın da diyet yapmanın da kendine göre faydaları olmasının yanı sıra diyeti ya da detoksu yapan kişiden kişiye göre etkileri değişebilmektedir. Çünkü kişinin yaşına, boyuna, kilosuna ve herhangi bir rahatsızlığı olup olmadığına göre etkileri değişebilmektedir. Eğer ödemlerinizden şikayetçiyseniz ve kilo verme amacınız şişkinliklerinizden kurtulmaksa detoks sizin derdinize derman olabilmektedir. Diyet ile de daha düzenli ve etkili kilo verilebilir. Burada azim ve istikrar çok önemlidir.

Detoks yapmaktaki amaç genellikle vücut temizlenmekte ve vücuttaki asit dengesini korumaktır. Ayrıca detoksta yapılan sadece sıvı gıdalar ile beslenmek olduğu için ani ve birden kilo verilebilmektedir. Ancak detoksu bıraktığınızda bu kiloların dengesini koruyabilmek çok önemlidir. Çünkü hızlı verilen kilo detoks bırakıldığında hızla geri alınabilmektedir.

Diyette detoksa göre daha yavaş ve daha dengeli kilo verilebilmektedir. Yapılacak olan diyet çeşidine göre değişiklik göstermesinin yanı sıra genellikle detoksa göre daha etkili kilo verdirir diyebilmek mümkündür. Ayrıca detoksta verilen hızlı kilolar su ve kastan kaybettireceğinden sizi güçsüz kılar. Kilo vermekteki ilk amaç yağ yakabilmektir. Etkili kilo verebilmek içinde önemli olan yağlarımızdan gitmiş olmasıdır. Diyet hayatımız boyunca yapılması gereken bir beslenme programıdır. Sağlıklı beslenmek bizi zinde tutar ve hastalıklardan korur. Bu faydalarının yanında birde diyet yapmak ideal kilonuzu korumanıza yardımcı olur.