A. Listem (0)

YENİ ZAYIFLAMA YÖNTEMİ “METABOLİK BALANS”

heading_title

Daha önceki makalelerimizde metabolizmadan defalarca bahsetmiştik. Balans etme de dengede tutma anlamına gelen yabancı kökenli bir sözcük. Bu iki kavram birleştiğinde dengeli bir beslenme programını karşımıza çıkartıyor. Kilo vermeyi kolaylaştıran metabolik balans, tüm besin öğelerinden vücuda alım yaparak hayata geçireceğiniz bir sistemi size entegre ediyor.

Kişinin hikayesinin dinlendiği ve kan değerlerinin incelendiği sistemde özel bir beslenme programı hazırlanmaktadır. Aç kalmadan, tatsız tuzsuz yiyecekler dayatılmadan, bazı egzersizler ile desteklenen öğün programı yapılmış bir yöntem ortaya çıkartılmaktadır. Metabolik balans yönteminde karbonhidrat, protein, vitamin ve mineraller ile yağlar düzeyli ölçüde verilmekte olup, kişinin enerji ihtiyaçları aşılmadan tatbik edilmektedir. Amaç, harcayacağı enerjiden fazlasını depolamamaktır. Biliyoruz ki fazla alınan kalori direk yağ olarak depolanacak ve eritilmesi almak kadar kolay olmayacaktır. Yeni zayıflama yöntemi size yolculuğunuzda yol arkadaşlığı yapacak ve yön gösterecektir. İdeal kilonuza kavuşmanız için yararlı ve zararlı olan yönleri ortaya çıkartacak olan metabolik balans ile düzenli bir yaşama döneceksiniz.

Yeme - içme ihtiyaçlarınızın düzene girmesi ile yaşam standartlarınız olması gereken seviyede tutulması kolaylaşacaktır. 5N1K kurallarının geçerli olduğu zayıflama serüveninde size destek olacak olan Metabolik balans yöntemi ile öğünlerinizi 3 ana, 3 ara olacak şekilde düzenleyebilirsiniz. Bu sayede aç kalmadan doğru besine ulaşabileceksiniz. Program, ünlü endokrin doktoru Wolf Funfack tarafından geliştirilmiş ve beslenme uzmanları tarafından uygulanmaktadır.