A. Listem (0)

SOĞUK LİPOLİZ UYGULAMASINI DUYDUNUZ MU?

heading_title

Ameliyatsız, kesiksiz bir yağ azaltma yöntemi olarak literatüre geçen soğuk lipoliz, bölgesel yağların soğuk lazer ve vakumlu yapısı ile parçalayarak yer değiştirmesini, zamanla vücuttan atılmasını sağlar. Güvenli ve daha az riskli bir tedavi yöntemidir. Bölgesel olarak uygulanır ve bağıl hale gelen yağ hücrelerini hedef almaktadır.

Uygulamaya başlanmadan önce kişinin yağ doku tipi ve hikayesi oluşturulur. Buna göre tedavi soğuk lipoliz sistemi uygulanarak başlar. Uygulama bölgesinde özel bir mendil ve jel kombinasyonu kullanılır. Yağ dokusu vakumlanarak soğuk lazer yağları parçalamaya ve ayrıştırmaya devam eder. Uygulama sırasında herhangi bir soğuk yanığı oluşmaz ve tedavi sonrası kişi hemen sosyal yaşamına dönmektedir. Tek bir uygulama ortalama 45 dakika sürmektedir. Uygulama yaptıran kişilerin tamamına yakını herhangi bir ağrı ya da acı hissetmemektedir. Bazı kronik hastalık sahipleri ve hamilelerin yaptırması kesinlikle önerilmez. Cilt hastalığından mustarip kişilerde de uygulama yapılmamaktadır. Cilt hassasiyeti bulunan hastalardan onay alınarak uygulama yapılabilir.

Uygulanan seanslar sonrası yeme içme düzenine bir güncelleme getirilmeli ve yaşam standartları değiştirilmelidir. Soğuk lipoliz uygulaması bölgesel bir yapıya sahip olduğundan dolayı bazı bölgelerde uygulandığı unutulmamalıdır. Kalıcı bir uygulama olarak nitelendirilen lipoliz ile egzersiz düzeni birleştirildiğinde daha uzun ömürlü bir sıkılaşma sağlanmış olur. Herhangi bir yan etkisi ve sağlık riski barındırmaz; bu durum tercih edilme aşamasında kullanıcılara yol göstermektedir.