A. Listem (0)

BİTKİ ÇAYLARI ZAYIFLATIR MI?

heading_title

Kilolarından şikayetçi olan çoğu insan zayıflamak için farklı yollar denemektedir. Kilo problemi yaşayan birçok kişi bitki çaylarını zayıflamak amacıyla tüketiyor. Ancak bilinçsizce tüketilen bitki çayı yarardan çok zarar verebiliyor. Her çayın kendine özgü faydası bulunduğu gibi zararlarının da olabileceği unutulmamalıdır.

Metabolizmanın hızlanmasını sağlayıp kilo vermeye yardımcı olarak kullanılan en bilindik bitki çayları yeşil çay, kayısı ve kekik çayıdır. Sindirim sistemini düzenleyerek kabızlık giderici de olan bu çaylar kilo vermeye yardımcı olabilir. Ancak bitki çayları önerilenden fazla tüketildiğinde zarar verebilmektedir. Bu yüzden doz aşımı yapılmamalıdır.

Kutu meyve suları, soğuk çay denilen şekerli içecekler, enerji içecekleri ya da asitli içecekler içmek kilo aldırmanın yanında birçok hastalığa da sebep olabilirken bitki çayları içmeyi tercih edenler doğru bir karar vermektedir. Özellikle kışın içilen sıcak bitki çayları sindirim sorunlarından, gribal enfeksiyonlara hatta kansere kadar birçok hastalığa iyi gelmektedir. Ancak sadece bitki çayı içerek zayıflamayı beklemek bir hatadır. Spor ya da egzersizler yapmak ve yediklerimize dikkat etmekte kilo vermemize yardımcı olacaktır. Diyet programlarında da özellikle önerilen yeşil çay, hem ödem atıcı özelliği ile hem de sindirimi düzenlemesi ile kilo vermek isteyenler için bir şifa kaynağıdır.

Bitki çayları zayıflamak için bir tercih olsa da tek başına yeterli olmamaktadır. Gün içerisinde yenilen yiyecekler de zayıflamaya etki eder. Tok tutucu yiyeceklerden yulaf lapası, içerisindeki lif sayesinde kilo vermeyi hızlandıracaktır. Bitki çaylarından yeşil çay için farklı detoks tarifleri verilmektedir. Düzenli içmek ve yanında da karbonhidrat, yağ alımını azaltmak kilo vermeye etki edecektir. 

Benzer Makaleler

EFSUN DETOKS ÇAYI NASIL ZAYIFLATIR ?

EFSUN DETOKS ÇAYI NASIL ZAYIFLATIR ?

Efsun Form çayı nasıl zayıflatır? Evet bu soru gerçekten çok merak edilmektedir.

EFSUN DETOKS ÇAYI NİÇİN KULLANILIR?

EFSUN DETOKS ÇAYI NİÇİN KULLANILIR?

Efsun detoks çayının niçin kullanılacağı konusunda oldukça fazla araştırma yapıldığı görülmektedir. 

   EFSUN DETOKS ÇAYI’NIN ZARARI VAR MIDIR?

EFSUN DETOKS ÇAYI’NIN ZARARI VAR MIDIR?

Efsun detoks zararları var mıdır? Yoksa bu çayın zararlı olup olmayacağı bize mi bağlıdır? 

ALOE VERA BİTKİSİNİN FAYDALARI

ALOE VERA BİTKİSİNİN FAYDALARI

Aloe vera bitkisinin içerdiği birçok vitamin ve mineralden dolayı cilde ve hastalıklara iyi geldiği bilinmektedir. Özellikle yanık, yara gibi sorunların hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlayan aloe vera bitkisi her evde olması gereken bir bitkidir. Antibakteriyel özelliği sayesinde ciltte oluşan her türlü problemle savaşan bu bitki ayrıca tüketildiğinde hastalıklara da iyi gelmektedir.